Nå nærmer vi oss helg igjen og det er bare tre uker til påskeferie:) Huset er shinet opp og kjøleskapet er igjen fylt opp med mat:) Mats og jeg har vært et team i dag. Mens jeg har gjort rent så har han fartet rundt og gjort alt og ingenting:) En og annen rampestrek er det jo alltid tid til også…..
Litt bakepulver og vaniljesukker ble funnet frem og spredd utover gulvet, Shari har blitt fotfulgt at en ivrig liten Mats og Mats har sneket seg ut i bare inneklær…. Det er ikke så rart at det tar lenger tid å gjøre rent med en turbo Mats i hus;)
Det er ikke så veldig mye annet å fortelle herfra annet enn at rengjøring og handling har stått på programmet. Jeg skal spare dere for detaljer men i dag tenkte jeg at jeg skulle vise dere det store fine vaskerommet mitt:)
Er det en ting vi bommet på når vi bygde huset så er det vaskerommet=/ 4 små kvadratmeter er det…. Og tørkestativet mitt med vinger har akkurat plass mellom vasken og veggen ut. Vingene på stativet er det jo ikke plass til…. Utrolig nok så er dette det eneste tørkestativet jeg bruker og jeg må være supereffektiv for å få det til å gå rundt. Det er ikke ofte det er tomt for å si det slik. Jeg tar laken, handkler og undertøy i tørketrommel;) Resten henger jeg opp og det blir en del siden vi er så mange. Jeg har også akkurat plass til strykebrett, og på det har jeg kurver som jeg legger brettet tøy ned i;) Jeg ser at andre har store flotte rom som vaskerom og jeg blir bare såååå misunnelig…. Jeg burde hatt et stooort rom med hyller og skap jeg *sukk* Bare i dag har jeg vasket 7 maskiner med tøy…. Men i dag ble det jo mye i og med at det er rengjøring. Men det blir en del maskiner i løpet av en uke:)
I dag har solen tittet frem igjen etter et par dager med tåke og kulde. Og slikt vær blir det fin natur av. Jeg klødde i fingrene etter å gå ut på tur med kameraet mitt, men det hadde jeg jo ikke anledning til i dag=/ Men det ble noen bilder tatt ifra verandaen vår:)
Vips så var det snart natt og jeg kan glede meg til morgendagen hvor jeg skal til tannlegen igjen=/ Men jeg tror at jeg blir ferdig i morgen, og det skal bli deilig. Så rekker jeg kanskje en liten “titte-runde” på kjøpesenteret ved siden av tannlegen før jeg skal hente Kim-Andrè på skolen. Han slutter allerede klokka 1130 i morgen….. De rekker jo knapt å sette seg ned før skoledagen er slutt jo. I morgen skal jeg også hente frøken M, så dagen kommer vel til å gå ganske fort tenker jeg:) Og såååå er det helg;) Nå skal jeg snart legge meg i en seng med nytt sengetøy:) Den følelsen er gooood:) Håper bare at jeg ikke drømmer om tannlegebesøket i morgen…..
Ps: For de som venter spent på bilde av hårfargen min må nok vente til i morgen. I dag gikk dagen fra meg og jeg fikk ikke tatt noe bilde i dagslys. Men jeg kan informere at jeg er ikke sånn superhappy med fargen…. Nå er det i grunnen forandret farge litt til enda mørkere=/ Jeg blir ikke helt klok, men det er mulig at jeg har vasket noe av rødfargen ut. Jeg får bare holde ut, jeg tror iallefall ikke at noen snur seg etter meg på gata iallefall. Så da er det vel ganske greit….. Nå på kvelden ser det mest svart ut, men på dagen så skinner en ganske mørk kastanjefarge frem…=/