Da er vi fulltallige igjen og alle barna er trygt hjemme igjen:) Det er alltid godt å få de hjem, man leser alltid om stygge ulykker i påsketrafikken=/ Vi har ventet og ventet på de i dag, men jammen ble det sent før de var hjemme. Klokka ble nesten halv ti før de var her. De måtte bare sole seg litt før de kjørte hjemover i dag:) Og mens vi har ventet så har vi kost oss litt ute i dag siden formen til Mats er tilbake til normalen igjen. Typisk at han skulle bli i dårlig form akkurat denne helgen her….. Måtte liksom bare plotte det inn denne helgen=/ Elias har hatt besøk av kameraten sin i dag og vi har grillet pølser i hagen her hjemme:) Ungene har løpt rundt og kost seg i solen. Nå har leker og mye annet rart dukket opp i snøen som smelter. Noen bøtter og biler er fremdeles frosset fast i bakken i sandkassa=/ Så vinteren er ikke helt borte enda….
Vårdressen er i det minste funnet frem:)
Pølse i det fri:) Ingenting smaker bedre for ungene=)
Nammis:)
Etter kameraten til Elias hadde dratt hjem så fant ungene frem den gamle bilen til Elias. Av en eller annen grunn så har den ikke vært så populær, men i dag så fant Mats den og da skulle begge to ha den… Så de måtte bytte på med å kjøre den. Og i dag så ble de liksom ikke lei….. Batteriet har ikke vært ladet siden i fjor sommer og bilen gikk og gikk….og gikk:) Jeg håper at den blir brukt mye av Mats, for nå har vi ingen som kan arve den etter han. Så da kan han bare “bruke den opp” før han vokser ut av den. Mats var skikkelig flink og svingte rundt og holdt seg på veien:) En god sjåfør er han;)
Klar for kjøretur:)
Småtten var en dyktig sjårør;)
Ole måtte selvsagt prøve det nye antrekket sitt ute i dag:) Det er godt med skikkelig utetøy;)
Det er deilig i solen ute, men det er skarpt i luften enda. Vi var ute en god stund i dag og jeg ble litt kald etter et par timer=/ Det har blåst litt i dag og det merkes godt. Ungene løp rundt og de var ikke kalde i det hele tatt når de kom inn. Så det er nok greit å begynne og vaske og legge bort det tykkeste vintertøyet nå. Endelig;)
Mats sammen den nye tigergutten sin;)
“Mmmiiiilll” som Mats så kjekt sier:)
Og da var jammen snart påsken over for denne gang. Bare morgendagen før hverdagen henter oss inn igjen=/ Men jammen har vi vært heldige med været denne påsken. Vi har så og si hatt sol hver eneste dag:) Man kan jo ikke klage da.Og alle ngene hadde kost seg på tur:) Vi har ikke sett så mye til de etter de kom hjem. Sander gikk i dusjen og så var det natten for han. Karina hoppet også i en etterlengtet dusj og etter det så forsvant hun opp på rommet…. Man skal ikke se bort ifra at de har vært litt lenge borte fra sosiale medier….. Kim-Andrè har sittet og oppdatert seg litt og nå er det han som skrubber bort en uke med møkk=/ Hihi, det er nok godt med en varm dusj etter en uke på hytte uten varmtvann i krana;)
Det er meldt sol i morgen også, kanskje vi finner på en eller annen utflukt:) Det hadde vært en fin avslutning på påsken;) Men jeg tror ikke at vi får med oss de to eldste…. De har nok fått sin dose med frisk luft for denne gang tenker jeg;) Men vi andre kan jo ta oss en liten tur, eller vi kan være hjemme og vaske klær… What to do, what to do…..