Min mimredag ble alt annet en mimredag…… Jeg som blir så tankefull på ungenes bursdager, jeg drømmer meg tilbake og tenker på hvordan det var da de ble født. Og jeg må si at jeg savner det rolige tiden vi bare surret rundt og ikke tenkte på hverken skole, fritidsaktiviteter eller lekser. Mange sier at man ikke merker at man har fått barn før de begynner på skolen, og det er jeg litt enig i. Man føler kanskje at overgangen fra å være alene til man får barn er stor, og det er den. Men overgangen fra å ha barnehagebarn til skolebarn er mye større synes jeg. Da merker man virkelig hvor hektisk det er å ha barn! Barn før skolealder er bare ferie;)
I dag har jeg løpt rundt og ordnet alt jeg ikke rakk i går. Og så skulle ting gjøres klart til at Karina skulle ha noen venninner på bursdagsbesøk i kveld. Kaker har blitt bakt, kjøkkenet har sett bombet ut store deler av dagen, Elias skulle i bursdag, jeg hadde noen småting som måtte handles inn og så har vi jo unger som krever både mat og oppmerksomhet. Jeg spiste frokost og neste måltid på meg ble et par pølser sammen med de minste barna i kveld. Men nå er vi ferdige med å servere jentene, vi har ryddet kjøkkenet for siste gang i dag og nå har vi landet på rommet til Karina. Nå Kan jeg endelig tenke tilbake på den veldig spesielle dagen som jeg ble mamma for aller første gang. Ingenting slår den følelsen som når man blir mamma for første gang…… Hver fødsel er superspesiell, men første gang….. *sukk* Den følelsen er uslåelig!
Karina laget oreo cup cake i dag til jente bursdagen=)
Og Mats måtte kvalitetsjekke kakene;)
Og slik ble det ferdige resultatet. Oreo bunn, kremost naturell mikset med melis, krem og til slutt tilsatt oreo smuler og krem på toppen;)
Sjefen passer på;)
Veldig fornøyd med resultatet:)
Og morgendagens bursdagskake;)
Da er jeg klar for ny feiring i morgen. Da er det Karina sin tur og vi skal ha familieselskap for både Kim-Andrè, Karina og Ole. Sander skal spille to innebandykamper i morgen, Ole skal sitte i sekreteriatet, Kim-Andrè skal spille kamp og jeg skal bake en siste kake og gjøre klart til gjester. Vi skal nok få dagen til å gå;)